توصیه های پلیس مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ، 1 دی 1392 ، 20:46

اطلاعات سپاه حفاظت

لیست کالاها و اشیاء ممنوع امنیتی

 

به منظور تأمین امنیت پروازها و رفاه آسایش مسافرین محترم، انتقال اشیاء ذیل به داخل هواپیما ممنوع میباشد. لذاجهت تسریع در امر بازرسی اقلام مذکور را به قسمت بار و یا اشیاء ممنوعه تحویل نمائید.

انواع سلاح گرم  شامل : سلاحهای نظامی – تفنگهای شکاری – ساچمه زن

سلاحهای اسباب بازی که شباهت زیاد به سلاحهای حقیقی دارند

انواع سلاح سرد  شامل : شمشیر – دشنه – کارد سنگری – انواع چاقو – تیغ موکت بری – تیغ جراحی – قیچی – پنچه بوکس و سایر اشیاء مشابه

انواع مهمات  شامل : فشنگها – نارنجکها – موارد منفجره از قبیل تی ان تی – سی 4 – دینامیت – چاشنیهای انفجاری موارد محروقه – آتش زا باروتی انفجاری

انواع اسپریها شامل : گاز اشک آور – فلفلی – سمی و بیحس کننده

مواد سریع الاشتعال شامل : كبريت - بنزین – کپسولهای گاز مایع

دستگاههاي پيچيده الكترونيكي و مانند آن كه به آساني قابل بازديد نمي باشند. دستگاههاي صوتي كه شبيه مواد منفجره باشند. دستگاههاي گيرنده و فرستنده

مايعات اسيدي ، مواد روغني ( روغن سياه ) ، مواد منفجره و ترشيجات مانند آبليمو ، سركه ، آبغوره و جيوه به علت قابليت اشتعال آنها .

نكته :

حمل سلاح هاي آتشين و مهمات ، مايعات و حيوانات زنده با رعايت مقررات مربوطه مجاز خواهد بود .

خروج فيلم عكاسي ممنوع است ولي براي مقادير كم محدوديتي ايجاد نمي كند . اگر فيلم مسافر از نوع بسيار حساس است ، از گذاشتن آن در داخل جامه دان كه محتوي آن با اشعه X كنترل مي شود ، خودداري گردد.

 

اطلاعات پلیس 
محدودیتهای قانونی به هنگام خروج

 

1- رعایت حجاب اسلامی الزامی است.

2- خروج ارز از کشور برابر مصوبات ابلاغی از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران بیش از پنج هزار دلار برای هر   مسافر ممنوع می باشد.

3- بهمراه داشتن وجه رایج کشور بیش از پانصد هزار ریال ممنوع می باشد.

4- بهمراه داشتن هرگونه ترشیجات – سرکه- الکل ممنوع می باشد.

5- بهمراه داشتن هر گونه اسپری قابل احتراق که دارای بر چسب اشتعال میباشد ممنوع است.

6- خروج هر گونه مواد مخدر و مشتقات آن ممنوع بوده و فرد حامل تحت پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

7- خروج هر گونه مشروبات الکلی بهمراه مسافر ممنوع و حامل آن تحت پیگرد قضایی قرار میگیرد.

8- همراه داشتن سگ فقط با اوراق شناسایی و حمل در سبد مخصوص حیوانات و با اخذ مجوز از سوی واحد     قرنطینه فرودگاه می باشد.

9- خروج هر گونه سکه های طلا که پشتوانه ارزی کشور می باشد ممنوع می باشد.

10- خروج خاویار از فرودگاه بیش از 250 گرم به همراه مسافر ممنوع می باشد.

11- خروج فرش دستبافت بیش 24 متر مربع برای هر مسافر ممنوع می باشد.

12- خروج هر گونه مواد محترقه – کپسول گاز ممنوع می باشد.

13- خروج هر گونه سلاح  و مهمات که فاقد مجوز لازم می باشند ممنوع می باشد.

 

توصيه هاي پليس بين الملل نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران

هموطن گرامي :

•     هر ايراني در خارج از كشور سمبل انقلاب، اسلام و نماينده مردم جمهوري   اسلامي ايران است . شما برادر و خواهر گرامي سعي كنيد بهترين سفير كشورمان در دنيا باشيد.

•     ارتكاب اعمال مجرمانه توسط بعضي افراد در خارج كشور ، حيثيت ملي ما را خدشه دار مي كند . بنابراين مواظب اعمال و رفتار خود و ديگران در خارج از كشور باشيم .

•     در مسافرتهاي خارجي از سپردن وسائل ، مدارك شناسايي ، كارت اعتباري ، پول و اشياء كران قيمت خود به افراد ناشناس و يا رها نمودن آنها در اطاق هتل محل اقامت خودداري نماييد.

•     در مسافرت هاي خارجي از پذيرفتن هرگونه بسته يا شيء از اشخاص ناآشنا براي انتقال آن به خارج از كشور و يا بالعكس جداً پرهيز نماييد.

•         در مسافرتهاي خارجي ، در هنگام خروج از محل اقامت ، مدارك شناسايي و آدرس و شماره تلفن محل اقامت خود را بهمراه داشته باشيد .

•     در مسافرت هاي خارجي ، نشاني و شماره تلفن سفارت جمهوري اسلامي ايران در كشور محل اقامت را از قبل تهيه نموده و همراه داشته باشيد.

•     در صورت بروز هرگونه مشكل در خارج از كشور ، مطمئن ترين محل براي مراجعه ، سفارت جمهوري اسلامي ايران در همان كشور مي باشد.

•     در كشورهاي حوزه خليج فارس و برخي ديگر از كشورها، بسياري از داروها بالاخص داروي مسكن قوي كدئين دار جزو مواد مخدر محسوب شده و حاملين اين داروها ، مورد پيگرد قانوني قرار ميگيرند. در صورت ضرورت نسخه پزشك معالج را همراه داشته باشيد.

•         از تحويل دادن مدارك هويتي خود (خصوصاً گذرنامه) به افراد غير مسئول ، به هر دليل جداً خودداري نماييد .

•         براي اخذ ويزاي كشورها فقط به سفارت كشور مورد نظر مراجعه كرده و از تماس با دلالان و واسطه خودداري نماييد.

•         به اشخاص ناآشنا كه در فرودگاهها و اطراف سفارت خانهاي كشورها قصد طرح دوستي با شما را دارند اعتماد ننماييد.

•        در مسافرت هاي خارجي ، از امضاي اسنادي كه متوجه مطلب آن نمي شويد و يا به زبان محلي مي باشد خودداري نماييد.

•    تمديد رواديد در برخي كشورها به سختي انجام ميگيرد . لذا توصيه مي شود مدت اقامت را بر مبناي زمان تعيين شده تنظيم نماييد تا با مشكل مواجه نشويد .

•    چنانچه به هر دليل توسط پليس محلي بازداشت شديد، بلافاصله از مأمورين بخواهيد به استناد ماده 36 كنوانيسون وين مراتب را به نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در آن كشور اطلاع دهند.

 

 

حقوق مسافرین در دیگر کشورها :

 

چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده 36 کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید.

تکالیف مسافرین در دیگر کشورها :

1- اتباع جمهوری اسلامی ایران باید توجه داشته باشند که در زمان حضور در یک کشور خارجی تحت حاکمیت قوانین کیفری و مدنی آن کشور خواهند بود، در نتیجه تبعات هرگونه عمل خلاف قانون در کشور متوقف فیه بر عهده فرد بوده و چه بسا از نظر قوانین جمهوری اسلامی ایران نیز در داخل کشور موجب تعقیب فرد باشد .

2- عموما در کشورها عکس برداری از مناطق دولتی، نظامی، امنیتی و در برخی از موارد اماکن مذهبی و فرهنگی، ممنوع بوده و منجر به بازدداشت و پرداخت جریمه خواهد گردید، بنابراین لازم است پیش از عکس برداری از اماکن قبلا با مسئولین امنیتی آن اماکن هماهنگی نموده و از آنها اجازه بگیرید.

 

 

 

ایمنی و امنیت:

 

1- به منظور حفاظت از مدارک مسافرتی، اموال و سایر اشیاء ارزشمند و رعایت اهم مسائل مربوط به ایمنی و امنیت خود، ضروری است قبل از انجام سفر به توصیه های مسافرتی که در این ارتباط تهیه گردیده است، توجه نمائید !

2- لازم است اتباع جمهوری اسلامی ایران در سفر های خارج از کشور، نکات ذیل را مد نظر قرار دهند :

نشان ندادن پول در مجامع عمومی و مکان های پر جمعیت،

اجتناب از رفت و آمد به تنهایی در شب و یا  در مکانهای خلوت یا مشکوک،

خودداری از سوار شدن در اتومبیل های غیر از خودرو های نقلیه عمومی،

مراقبت از مدارک، پول  و اشیاء پر ارزش  و . . .

3- عموما در هنگام ورود به کشور مقصد، افراد ناشناس و بعضا ایرانی با عناوین مختلف از جمله مترجم، راهنما و . . .  به شما مراجعه نموده و پیشنهاد مساعدت به شما را دارند؛ توصیه می گردد به آنها اعتماد ننموده و حتی هدف از مسافرت خود را نیز به ایشان بازگو ننمائید .

4- با توجه به اینکه اتباع ایران در برخی از کشورها اقدام به سرمایه گذاری می نمایند. توصیه میشود جهت جلوگیری از ضرر و زیان و از بین رفتن حقوق خود قبل ازهر گونه اقدامی با نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مشورت نموده و امور تجاری خود را از طریق مراجع رسمی پیگیری نمائید .

5- با توجه به آگاهی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از مقررات کشور متوقف فیه، در صورت بروز هرگونه مشکل تجاری با اتباع یا مقامات محلی می توانید از راهنمائی و مساعدت آن نمایندگی ها استفاده نمائید .

6- با توجه به افزایش کلاهبرداری از اتباع ایرانی در کشورهای مختلف و وجود خطرات مالی و حتی جانی ، به اتباع  ایران توصیه می گردد ضمن رعایت احتیاط و نکات ایمنی ، به افراد و گروههای ناشناس که به عناوین مختلف به شما مراجعه می کنند. اعتماد ننمائید .

7- با توجه به افزایش کلاهبرداری های  اینترنتی  از طریق ارسال پست االکتریکی با استفاده از نام شرکتهای شناخته شده، به اتباع ایران توصیه میگردد از پاسخ گوئی به پست های الکتریکی جعلی  که شما را برنده جایزه کلانی   معرفی نموده و جهت دریافت جایزه از شما درخواست ارسال مبلغی جزئی برای حواله آن  یا حتی  برای مسافرت به کشور خاصی دعوت میکنند.، خودداری نمایید .

آخرین بروز رسانی مطلب در پنجشنبه ، 26 دی 1392 ، 14:18
 

تهران، خیابان مطهری، نرسیده به چهارراه سهروردی، پلاک 97، طبقه همکف، واحد 3 تلفن: 88537383

LiveZilla Live Help